yanah.info - agencja interaktywna Tworzenie dostępnych stron internetowych WCAG

Zgodność z wymogami prawnymi, aktualną technologią i WCAG 2.1 Strony www WCAG 2.1

Ustawa o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych określa, że wszystkie strony internetowe i serwisy administracji rządowej i samorządowej mają osiągnąć tzw. pełną dostępność. W nowej ustawie przewidziano kary za brak dostępności stron internetowych, których suma może wynieść nawet 20 000 zł.

Zgodnie z zasadami konieczne jest spełnienie różnych kryteriów, w tym czterech najważniejszych: funkcjonalność, kompatybilność, postrzegalność, zrozumiałość.

Co oferujemy:

  • Projekt graficzny strony zgodnej z WCAG 2.1
  • Dostosowanie istniejącej strony do wymogów ustawy
  • Zaprojektowanie klawiszy powiększenia tekstu czy zmiany kontrastu
  • Instalacja systemu CMS do zarządzania treścią witryny
  • Wdrożenie certyfikatu SSL - zabezpieczenia połączenia
  • Wykonywanie automatycznych kopii zapasowych poczta email + strona
  • Na życzenie możemy podjąć się administrowaniem strony
  • Ulokowanie strony na hostingu dedykowanym w polskiej serwerowni

deklaracja dostępności na stronie www

Podmioty publiczne zobowiązane są do sporządzania deklaracji dostępności i zamieszczenia jej w widocznym miejscu na swojej stronie internetowej. Deklaracja dostępności ma na celu informowanie osób z niepełnosprawnością (osoby ograniczone ruchowo, umysłowo czy niedowidzące) o tym co na stronie się znajduje w możliwie jak najbardziej przejrzysty sposób. Dlatego przygotowujemy stronę również w wersji z tekstem ETR - czyli łatwym do zrozumienia, zgodnym z najważniejszymi zasadami plain language.

wcag projektowanie stron internetowych

Zlecając nam budowę strony internetowej zgodnej ze standardem WCAG 2.1 decydujesz się na produkt najwyższej jakości. Zwiększasz siłą rzeczy nie tylko jej dostępność, ale także poszerzasz grono odbiorców treści swojej strony. Dobrze zaprojektowana i skonfigurowana strona pozwala uzyskać lepsze pozycje w wynikach wyszukiwarki Google.

Strony internetowe zgodne z WCAG 2.1 - jaki jest koszt?

Cena zależy od wielu czynników - od wielkości serwisu, od architektury, języka w jakim została strona napisana czy od systemu zarządzania treścią CMS. Lata doświadczeń we wdrażaniu dostępnych stron pozwoliły wypracować nam pewien system, który ogranicza do minimum konieczność ingerencji w zastaną sytuację.

Zachęcamy do kontaktu w celu poznania naszej oferty.

 

nasze portfolio

Chciałbyś zobaczyć więcej? Skontaktuj się, prześlemy Ci pełne portfolio.

Zadowolonych Klientów 211
Wdrożonych projektów 488
Projektów graficznych 1896
Doświadczenie od 1998
powrót na top
zamknij Zoom