Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał się klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.

Henry Ford

Projektowanie stron internetowych

Podstawa projektowania

Nasza agencja od początku swojej działalności bardzo duży nacisk kładła na szatę graficzną swoich projektów. Równocześnie nasze projekty stron internetowych są zawsze zgodne z techniką webusability, czyli są użyteczne i dostępne dla potencjalnych gości strony. Odpowiednie rozmieszczenie elementów stałych takich jak logotyp, menu, treść, a także odpowiednio dobrana kolorystyka mają kluczowy wpływ na zainteresowanie internauty daną witryną.

O czym wiedzieć trzeba?

Internauta charakteryzuje się pewnymi cechami, o których my, jako projektanci stron internetowych zapomnieć nie możemy. Podstawową cechą jest niecierpliwość i chęć otrzymywania informacji "tu i teraz". Internet jako medium dostępne 24h na dobę stał się źródłem wiedzy, ale sukces odnoszą strony, które tą wiedzę są w stanie przekazać możliwie szybko. Odwiedzający stronę internetową - uśredniając - poczeka 10sek na znalezienie interesującego go elementu. Dlatego stosujemy techniki ułatwiające poruszanie się po stronach internetowych, nawigowanie i efekcie szybsze odnajdywanie żądanej informacji.

Layout - webdesign, icon-design

Każda strona internetowa jest oparta o tzw. layout, czyli krótko mówiąc szablon graficzny. To on wytycza jaką strona ma szerokość, jaki jest krój i kolor czcionki. Dobrze jest, gdy serwis internetowy jest tak zaprojektowany, aby przejście na inną jego podstronę nie powodowało ładowania od nowa grafik stałych jak nagłówek, tło strony, tło menu etc. Buduje to także pewną spójność wizualną, nasz gość nie będzie zastanawiał się za każdym czy aby nie znalazł się na innej, zewnętrznej stronie.
Projektowane przez nas strony internetowe często wyposażamy w zestaw ikonek, które sygnalizują i akcentują ważne elementy strony. Graficzna forma przekazu jest szybciej zauważana i przyswajana przez oko internauty. Podstawową jednak zasadą jest maksymalna prostota ikon oraz wykonanie ich w tej samej koncepcji graficznej.